BH054D0155K--
KYOCERA AVX
型号:
BH054D0155K--
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP FILM 1.5UF 10% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Size / Dimension 0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BH
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF