首页 / 保险丝 / BK-ADC-V2-15-R
minImg
BK-ADC-V2-15-R
Eaton - Electronics Division
型号:
BK-ADC-V2-15-R
描述:
FUSE CERM 15A 500VAC 500VDC 3AB
库存 : 494
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Melting I²t 50
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.008 Ohms
Color -
Approval Agency cURus, UL
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 30kA AC, 20kA DC
Size / Dimension 0.268" Dia x 1.291" L (6.81mm x 32.79mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series ADC
Voltage Rating - DC 500 V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 500 V