BK-AHC-15-R
Eaton - Electronics Division
型号:
BK-AHC-15-R
描述:
FUSE 3AB 500V 15A
库存 : 150
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Electrical, Industrial
Melting I²t 0.5
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.25 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 1.5A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series AHC
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Voltage Rating - AC 600 VAC