BK/GMD-2.5A
Eaton - Electronics Division
型号:
BK/GMD-2.5A
描述:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 94
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Obsolete
Series GMD
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V