首页 / 保险丝 / BK/GMD-V-125-R
minImg
BK/GMD-V-125-R
Eaton - Electronics Division
型号:
BK/GMD-V-125-R
描述:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 0.043
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 8.125 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series GMD
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V