首页 / 保险丝 / BK/S500-V-40-R
minImg
BK/S500-V-40-R
Eaton - Electronics Division
型号:
BK/S500-V-40-R
描述:
FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 0.00011
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 25 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 40 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series S500
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V