Eaton - Electronics Division
型号:
BK/S501-5-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.5865
$1.5865
5
$1.5124
$7.562
10
$1.4364
$14.364
50
$1.15881
$57.9405
100
$0.98249
$98.249
250
$0.957296
$239.324
500
$0.806151
$403.0755
1000
$0.717972
$717.972
5000
$0.629802
$3149.01
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 25 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.019 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, MITI/JET, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Product Status | Active |
| Series | S501 |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |