首页 / 保险丝 / BK/S505-V-10-R
minImg
BK/S505-V-10-R
Eaton - Electronics Division
型号:
BK/S505-V-10-R
描述:
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 397
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0061 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CQC, CSA, cULus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 10 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series S505
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V