Eaton - Electronics Division
型号:
BK-S505H-V-8-R
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE CERM 8A 500VAC 400VDC 5X20
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.306
$3.306
5
$3.1996
$15.998
10
$3.0894
$30.894
50
$2.42744
$121.372
100
$1.986165
$198.6165
250
$1.931008
$482.752
500
$1.655128
$827.564
1000
$1.544795
$1544.795
5000
$1.379286
$6896.43
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 228.2 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.007 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cULus, PSE/JET |
| Current Rating (Amps) | 8 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Size / Dimension | 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | S505H |
| Voltage Rating - DC | 400 V |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |