首页 / 保险丝 / BK/S506-V-1.6-R
minImg
BK/S506-V-1.6-R
Eaton - Electronics Division
型号:
BK/S506-V-1.6-R
描述:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 21.7
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0425 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, CURUS, IMQ, PSE/JET, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 1.6 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series S506
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V