首页 / 保险丝 / BK3/GBH-V025A6F
minImg
BK3/GBH-V025A6F
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
BK3/GBH-V025A6F
描述:
FUSE CERAMIC 25A 500VAC 3AB 3AG
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 126
Response Time -
Color -
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 25 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 5kA
Size / Dimension 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series GBH-V
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 500 V