BK60-300-DZ
YAGEO
型号:
BK60-300-DZ
品牌:
YAGEO
描述:
PPTC,DISC 24.8MM, 60V 3A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 3 A
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Approval Agency UL
Lead Spacing 0.413" (10.50mm)
Current - Max 40 A
Size / Dimension 0.976" Dia x 0.122" T (24.80mm x 3.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 90 mOhms
Series BK60
Type Polymeric
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr YAGEO
Current - Trip (It) 6 A