Lin Engineering
型号:
BL23E33-01D-04RO
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
BLDC MOTOR WITH ENCODER
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$179.474
$179.474
5
$176.2725
$881.3625
10
$173.06815
$1730.6815
25
$170.50448
$4262.612
50
$166.6585
$8332.925
请发送询价,我们将立即回复。

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 41.07 / 290 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Diameter - Shaft | 0.315" (8.00mm) |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | Incremental |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Size / Dimension | Square - 2.213" x 2.213" (56.20mm x 56.20mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.856" (47.14mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.827" (21.00mm) |
| Weight | - |
| RPM | 4000 RPM |
| Series | BL23 |
| Function | Standard |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | 120W |
| Motor Type | Brushless (BLDC) |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | 82 / 580 |
| Mfr | Lin Engineering |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | - |