BLH706K601C084
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
BLH706K601C084
描述:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 5 mOhms
Series BLH
Voltage Rating - DC 600V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 70 µF
Features 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life