BLP40-1024G
Bel Power Solutions
型号:
BLP40-1024G
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 40W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 5.00" W x 1.23" H (76.2mm x 127.0mm x 31.2mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series BLP40 (40W)
Current - Output 1 1.1 A
Power (Watts) 40W
Type Open Frame
Efficiency 70%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 250 VAC