首页 / 固定电感器 / BMMA000505204R7MV1
minImg
BMMA000505204R7MV1
Chilisin Electronics
型号:
BMMA000505204R7MV1
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 116.6mOhm Max
Series BMMA
Inductance 4.7 µH