首页 / 固定电感器 / BMMN000505186R8MX2
minImg
BMMN000505186R8MX2
Chilisin Electronics
型号:
BMMN000505186R8MX2
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series BMMN
Inductance 6.8 µH