首页 / 固定电感器 / BMNI000404314R7MXH
minImg
BMNI000404314R7MXH
Chilisin Electronics
型号:
BMNI000404314R7MXH
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 44.1mOhm Max
Series BMNI
Inductance 4.7 µH