BMOD0058 E016 C02
Maxwell Technologies
型号:
BMOD0058 E016 C02
描述:
CAP 58F 16V PLASTIC CASE
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 3.012" (76.50mm)
Tolerance -
Termination Screw Terminals
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 8.917" L x 1.949" W (226.50mm x 49.50mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Series -
Package / Case Module, Screw Terminals
Mfr Maxwell Technologies
Capacitance 58 F