BN074D0105K--
KYOCERA AVX
型号:
BN074D0105K--
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.398" L x 0.205" W (10.10mm x 5.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BN
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF