Rohm Semiconductor
型号:
BP5801
封装:
9-SIP
批次:
-
描述:
IC MOTOR DRIVER 12V-15V 9SIP
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C (TA) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 400mA |
| Output Configuration | Low Side |
| Voltage - Load | 11V ~ 13V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Motor Type - Stepper | - |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 9-SIP |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 9-SIP, 8 Leads |
| Technology | Bipolar |
| Voltage - Supply | 12V ~ 15V |
| Step Resolution | - |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Package | Tray |
| Interface | Analog, PWM |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | BP5801 |