首页 / 固定电感器 / BPAL000606303R6T00
minImg
BPAL000606303R6T00
Chilisin Electronics
型号:
BPAL000606303R6T00
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.89A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.54 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.244" W (6.40mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Series BPAL
Inductance 3.6 µH