首页 / 固定电感器 / BPCI000707466R8TA0
minImg
BPCI000707466R8TA0
Chilisin Electronics
型号:
BPCI000707466R8TA0
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28.2mOhm Max
Series BPCI
Inductance 6.8 µH