首页 / 固定电感器 / BPCI001010402R5T00
minImg
BPCI001010402R5T00
Chilisin Electronics
型号:
BPCI001010402R5T00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25.7mOhm Max
Series BPCI
Inductance 2.5 µH