首页 / 固定电感器 / BPCI00121210470M00
minImg
BPCI00121210470M00
Chilisin Electronics
型号:
BPCI00121210470M00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Series BPCI
Inductance 47 µH