首页 / 固定电感器 / BPCI00121210680T00
minImg
BPCI00121210680T00
Chilisin Electronics
型号:
BPCI00121210680T00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.76A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.85 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 93mOhm Max
Series BPCI
Inductance 68 µH