首页 / 固定电感器 / BPCI00121260271M00
minImg
BPCI00121260271M00
Chilisin Electronics
型号:
BPCI00121260271M00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Series BPCI
Inductance 270 µH