首页 / 固定电感器 / BPDR00070740390M00
minImg
BPDR00070740390M00
Chilisin Electronics
型号:
BPDR00070740390M00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 138mOhm Max
Series BPDx
Inductance 39 µH