首页 / 固定电感器 / BPDR00080830100T00
minImg
BPDR00080830100T00
Chilisin Electronics
型号:
BPDR00080830100T00
封装:
3131
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3131
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Series BPDx
Inductance 10 µH