首页 / 固定电感器 / BPDS00030316101M00
minImg
BPDS00030316101M00
Chilisin Electronics
型号:
BPDS00030316101M00
封装:
1212
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.4Ohm Max
Series BPDx
Inductance 100 µH