首页 / 固定电感器 / BPRR001010411R2TA0
minImg
BPRR001010411R2TA0
Chilisin Electronics
型号:
BPRR001010411R2TA0
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.5mOhm Max
Series BPRR
Inductance 1.2 µH