首页 / DIN 41612 / BPS8B96ACD2C5L9LF
minImg
BPS8B96ACD2C5L9LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
BPS8B96ACD2C5L9LF
描述:
CONN DIN RCPT 96POS IN-LINE GOLD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Number of Rows 3
Number of Positions 96
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Termination IDC
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Series BPS8
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Pitch 0.100" (2.54mm)