首页 / 固定电感器 / BPSA000707584R7T00
minImg
BPSA000707584R7T00
Chilisin Electronics
型号:
BPSA000707584R7T00
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Series BPSA
Inductance 4.7 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 38MHz