首页 / 固定电感器 / BPSC00040412220M00
minImg
BPSC00040412220M00
Chilisin Electronics
型号:
BPSC00040412220M00
封装:
1616
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 540mOhm Max
Series BPSC
Inductance 22 µH