首页 / 固定电感器 / BPSC00131360681T00
minImg
BPSC00131360681T00
Chilisin Electronics
型号:
BPSC00131360681T00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Series BPSC
Inductance 680 µH