首页 / 固定电感器 / BPSD00100954390K00
minImg
BPSD00100954390K00
Chilisin Electronics
型号:
BPSD00100954390K00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.37A
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Series BPSD
Inductance 39 µH