首页 / 固定电感器 / BPSS00080725100T00
minImg
BPSS00080725100T00
Chilisin Electronics
型号:
BPSS00080725100T00
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.343" L x 0.291" W (8.70mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 92.4mOhm Max
Series BPSS
Inductance 10 µH