首页 / 固定电感器 / BPSS00080725220M00
minImg
BPSS00080725220M00
Chilisin Electronics
型号:
BPSS00080725220M00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.52 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.343" L x 0.291" W (8.70mm x 7.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Series BPSS
Inductance 22 µH