首页 / 固定电感器 / BPSS000807401R5T00
minImg
BPSS000807401R5T00
Chilisin Electronics
型号:
BPSS000807401R5T00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.362" L x 0.291" W (9.20mm x 7.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.64mOhm Max
Series BPSS
Inductance 1.5 µH