首页 / 固定电感器 / BPXX00040418681T00
minImg
BPXX00040418681T00
Chilisin Electronics
型号:
BPXX00040418681T00
封装:
1616
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.5Ohm Max
Series BPXX
Inductance 680 µH