BR1113F-TR
Stanley Electric Co
型号:
BR1113F-TR
描述:
LED RED DIFFUSED SMD R/A
用户指南
Wavelength - Dominant 647nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 131°, 153°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 2.10mm L x 1.00mm W
Millicandela Rating 11.7mcd
Height (Max) 0.60mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series 1113F
Lens Style Rectangle with Domed Top
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Stanley Electric Co
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.7V
Lens Color White
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 660nm
Lens Size 1.70mm x 0.60mm