BR300-100RJ8
Riedon
型号:
BR300-100RJ8
品牌:
Riedon
描述:
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 300W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Clad
Height - Seated (Max) 1.201" (30.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Size / Dimension 8.465" L x 2.362" W (215.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 100 Ohms
Series BR
Power (Watts) 300W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type -
Mfr Riedon
Features Moisture Resistant
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)