BRL1608T100M
Taiyo Yuden
型号:
BRL1608T100M
品牌:
Taiyo Yuden
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 10UH 220MA 2.6 OHM SMD
库存 : 57716
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 170mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm Max
Series BR, L Type
Inductance 10 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz