BRPG1211F-TR
Stanley Electric Co
型号:
BRPG1211F-TR
描述:
LED GREEN/RED DIFFUSED
用户指南
Wavelength - Dominant 567nm Green, 647nm Red
Configuration Common Anode
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 150°, 140° Green, 149°, 143° Red
Color Green, Red
Current - Test 20mA Green, 20mA Red
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 5.2mcd Green, 17.6mcd Red
Height (Max) 1.00mm
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package -
Series 1211F
Lens Style Rectangle with Domed Top
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Stanley Electric Co
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V Green, 1.7V Red
Lens Color White
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 560nm Green, 660nm Red
Base Product Number BRPG1211
Lens Size 2.00mm x 1.00mm