首页 / 固定电感器 / BSCQ000603033N6BHR
minImg
BSCQ000603033N6BHR
Chilisin Electronics
型号:
BSCQ000603033N6BHR
封装:
0201
描述:
INDUCTOR RF
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Series BSCQ
Inductance 3.6 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.1GHz