Murata Power Solutions Inc.
型号:
BST-15/100-D48-C
封装:
-
批次:
-
描述:
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$40.5555
$40.5555
5
$40.2382
$201.191
10
$39.9209
$399.209
25
$38.65322
$966.3305
50
$36.75246
$1837.623
100
$34.217765
$3421.7765
250
$33.7953
$8448.825
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 75°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Isolation | 1 kV |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.25" L x 0.80" W x 0.45" H (31.8mm x 20.3mm x 11.4mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 100mA, 100mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Series | BST (3W) |
| Power (Watts) | 3 W |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Efficiency | 76% |
| Mfr | Murata Power Solutions Inc. |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BST-15 |