BT1306-600D,412
NXP USA Inc.
型号:
BT1306-600D,412
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
TO-92-3
描述:
TRIAC SENS GATE 600V 0.6A TO92-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 10 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 5 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2 V
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Mfr NXP USA Inc.
Package Bulk
Base Product Number BT130
Current - On State (It (RMS)) (Max) 600 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 8A, 8.8A