BT234-800E,127
WeEn Semiconductors
型号:
BT234-800E,127
封装:
TO-220AB
描述:
TRIAC 4QUAD 35A 800V TO-220AB
用户指南
Operating Temperature 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 25 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tube
Base Product Number BT234
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 35A @ 50Hz