Laird Connectivity Inc.
型号:
BT830-ST
封装:
-
批次:
-
描述:
RF TXRX MOD BLUETOOTH CAST SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$15.181
$15.181
50
$14.29294
$714.647
100
$14.17875
$1417.875
请发送询价,我们将立即回复。

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Current - Transmitting | 7.1mA |
| Serial Interfaces | I²S, SPI, UART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| Product Status | Active |
| Power - Output | 7dbm |
| Series | BT830 |
| Antenna Type | Antenna Not Included, Castellation |
| Sensitivity | -89dBm |
| Package / Case | Module |
| Data Rate | 3Mbps |
| Memory Size | - |
| Current - Receiving | 7.1mA |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Modulation | - |
| Mfr | Laird Connectivity Inc. |
| Frequency | 2.4GHz |
| Utilized IC / Part | CSR8811 |
| Package | Tray |
| Protocol | Bluetooth v4.0 |
| Base Product Number | BT830 |