BTA10-700CWRG
STMicroelectronics
型号:
BTA10-700CWRG
封装:
TO-220
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 700V TO220AB
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220
Voltage - Off State 700 V
Series Snubberless™
Package / Case TO-220-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Base Product Number BTA10
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 105A